KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Gravyr 5511522
nr 551 1522
Eduard Wiiralt
(1898-1954), Estland
Gravyr, Eduard Wiiralt(1898-1954) Sign. "Marrakech" 1938, "Berberi poiss - Kuivnöel", 40 x 29
Eduard Wiiralt, estnisk målare född 1898, död 1954.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
9.000 kr
måndag 10 november 2008
10/11 13:11:07
10/11 14:54:34
8.100 kr